O PROJEKTU

Tašky a batohy jsou navrženy a ušity tak, aby vám sloužily co nejdéle. Pokud se rozhodujete mezi výrobkem z jutového a polypropylenového pytle, umělé pytle mají vyšší trvanlivost než jutové a snadněji se udržují, plast déle vydrží, ale zase je to plast. My rádi využíváme oba materiály. Přemýšlíme i nad tím, co bude s námi vyrobenou věcí na konci jejího života. Kde to jde, snažíme se o plnou rozložitelnost (sáčky, dekorace) nebo recyklovatelnost (shopping bag z polypropylenu lze recyklovat v kontejneru na plasty). Ne všude se to zatím daří, ale stále vymýšlíme, jak udělat co nejvíce výrobků cirkulárních. V případě, že byste potřebovali záruční nebo pozáruční opravu, určitě se na nás také obraťte. 

Nákupem podpoříte Ostrov Naděje v Keni, přesnou částku najdete v popisu každého výrobku, třeba z každého batohu a košíku je to 100 Kč.

'V 'odpadu' vidím potenciál a tvořím z něj raději než z nového materiálu. Navíc kávové pytle jsou moje srdeční záležitost.' Věra Severinová, zakladatelka projektu KAWAK